Vyzkoušeli jsme si nonstop lis s baličkou Kverneland FASTBALE

Publikováno: 24. 8. 2020
IMG_3409

Ve čtvrtek 20. 8. 2020 jsme měli možnost si vyzkoušet bezkonkurenčně nejrychlejší non-stop lis integrovaný s baličkou Kverneland FASTBALE. Tento lis lisuje zcela automaticky bez nutnosti zastavovat po každém dolisování balíku v lisovací komoře a jeho vázání, což má vliv na obrovský pracovní výkon až 80 kompletně zabalených balíků do fólie za hodinu.

Na jednom podvozku jsou za sebou umístěny dvě lisovací komory s baličkou a i přesto je stroj velice krátký a kompaktní.Lis s 18 lisovacími válci je vybaven vkládacím rotorem o průměru 800 mm, na nějž navazuje řezací ústrojí s 25 jednotlivě jištěnými řezacími noži uloženými ve dvou skupinách. Samozřejmostí je pak výklopné dno vkládacího kanálu pro uvolnění v případě ucpání hmotou. Pevnou komoru lisu FastBale tvoří standardní velká komora o průměru 1,25 m  a předkomora, která se nachází přímo nad plnicím rotorem. Předkomora je o třetinu menší než hlavní komora.

Lisování začíná standardní operací – slisováním prvního balíku v hlavní komoře. Jestliže je první balík zformován, tok materiálu se nezastaví jako u klasického lisu, ale je přesměrován do předkomory. Tím se umožní zabalení hotového balíku do sítě či fólie a jeho překlopení na balicí stůl baličky. Vlastní balení pak zajišťují dvě satelitní ramena, která obíhají balík ve vertikální rovině. Jakmile je proces balení dokončen, přední balící válec se sklopí níže a zadní se zdvihne, oba tak velice jemně a z malé výšky odloží balík na zem a dojde k jeho překlopení. Je-li předkomora plná, předlisovaná hmota se přesměruje do standardní komory, stejně jako tok materiálu od plnicího rotoru. A tady je balík dotvořen do konečného tvaru a požadované hustoty. A tak to jde stále dokola.

Tento lis najde uplatnění zejména u zákazníků, kteří lisují velké množství senážních balíků. Obrovskou výhodou tohoto non-stop lisu s baličkou je zejména úspora času (s lisem není nutné zastavovat) a samozřejmě i úspora dalšího člověka (jako je tomu při samostatném balení).

ZEMĚDĚLSKÁ, LESNÍ A KOMUNÁLNÍ TECHNIKA V AKCI
494 372 038 centrála
491 462 802 obchodní středisko
494 371 295 auto/pneu servis
494 371 301 zahradní centrum
Čapkova 802, 517 21 Týniště nad Orlicí
Lhota za Červeným Kostelcem 255, 549 41, Červený Kostelec
Voklik 976, 517 21 Týniště nad Orlicí
Voklik 976, 517 21 Týniště nad Orlicí
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu. Více informací o Cookies.